Soccer Iran U23 League 06' Pars Jonoubi Jam U23 0-0 Mes Rafsanjan U23
Soccer Iran U23 League 10' Zob Ahan U23 1-0 Neshat Sari U23
Soccer India Mumbai Elite League 12' Mumbai Strikers 0-0 Sellebrity
Soccer Europe Friendlies 27' Malaga Malaga 1-0 Krasnodar Krasnodar
Soccer Azerbaijan Division 1 27' Sabah FK II [2] Sabah FK II 0-1 Sabail FC II [1] Sabail FC II
Soccer Womens Friendly 28' Gintra Universitetas Women Gintra Universitetas Women 2-0 Africa Sport Women
Soccer Australia Friendlies 38' Adelaide Comets Women 0-2 West Adelaide Women
Soccer Bangladesh Premier League 45' [13] Bangladesh Police Club 0-0 Bashundhara Kings [4]
Soccer Europe Friendlies 51' FC Kalush FC Kalush 0-1 Nyva Ternopil Nyva Ternopil
Soccer India I-League 2nd Division 74' ATK Reserves 2-1 Punjab FC Reserves
Soccer Myanmar League 2 76' Yaw Myay FC 3-3 Silver Stars
Soccer Europe Friendlies 76' Bunyodkor Tashkent Bunyodkor Tashkent 0-1 FK Kokand 1912 FK Kokand 1912
Soccer India I-League 2nd Division 76' Mohammedan SC Mohammedan SC 3-0 Chennaiyin II
Soccer Myanmar League 2 78' Chinland FC Chinland FC 3-1 University FC
Basketball Philippines MPBL 1 - 10:00 San Juan Knights 0-0 Pasay Voyagers
Basketball Russia VTB Student League Women 2 - 02:51 OrelGU University Women 12-20 Akademia Sporta Kazan University Women
Basketball Korea WKBL 2 - 04:09 KB Stars Women [2] KB Stars Women 31-25 Woori Hansae Wibee Women [1] Woori Hansae Wibee Women
Basketball Russia Superleague 4 - 10:00 Spartak Primorie 63-51 Universitet Surgut
Basketball FIBA Asia Cup Qualification 4 - 01:36 Australia Australia 95-103 New Zealand New Zealand
Volleyball Korea KOVO Women 19-25 Heungkuk Pink Spiders Women [3] Heungkuk Pink Spiders Women 0-0 KGC Women [4] KGC Women
Volleyball Korea KOVO 25-21 Woori Card Wibee [2] Woori Card Wibee 0-0 KB Stars [6] KB Stars
Volleyball Kazakhstan Vyschaya League Women 16-25,25-14,19-25 Kostanay Women 19-22 Uralsk ZKO Women
Ice Hockey Russia Championships Women 2 - 00:00 Biryusa Krasnoyarsk Women 2-1 SKIF Nizhny Novgorod Women
Ice Hockey Russia Championships Women 3 - 01:55 Dynamo St. Petersburg Women 0-3 KRS Vanke Reys Women
Ice Hockey KHL 3 - 20:00 Amur Khabarovsk [18] Amur Khabarovsk 1-1 Dynamo Riga [11] Dynamo Riga
Ice Hockey Russia MHL 3 - 00:14 Avto U20 [5] Avto U20 0-3 HC Sarmaty U20 [11] HC Sarmaty U20
Tennis Challenger Koblenz 0-0 [198] Tallon Griekspoor 0-0 Daniel Masur [256]
Tennis Challenger Bergamo 0-30 [154] Lorenzo Giustino 0-0 Hugo Gaston [248]
Tennis Challenger Koblenz 30-15 [282] Sasikumar Mukund 1-0 Yannick Hanfmann [149]
Tennis ITF M15 Heraklion 40-30 Omar Giacalone 1-0 Daniele Capecchi
Tennis ITF W60 Cairo 0-0 [251] Tereza Mrdeza 0-0 Irina Maria Bara [162]
Tennis ITF W15 Heraklion 15-0 Chiara Scholl 3-0 Alina Shcherbinina
Tennis ITF M15 Monastir 0-30 Ugo Blanchet 1-2 Benjamin Pietri
Tennis ITF M15 Heraklion A-40 Alexander Shevchenko 2-2 Kyrian Jacquet
Tennis ITF W15 Monastir 15-30 Noa Liauw A Fong 0-2 Anastasia Kulikova
Tennis ITF W15 Heraklion 15-15 Anna Ukolova 2-1 Polina Leykina
Tennis ITF W25 Glasgow 0-0 Clara Burel 2-6,0-0 Yuriko Lily Miyazaki
Tennis ITF W25 Glasgow 40-15 [383] Lou Brouleau 3-3 Nuria Parrizas-Diaz [216]
Tennis WTA Dubai WD 15-40 Carter/Stefani 2-3 Krawczyk/Riske
Tennis ITF W60 Cairo A-40 [167] Isabella Shinikova 3-4 Anastasia Gasanova [286]
Tennis WTA Dubai 40-15 [19] Elena Rybakina 2-4 Karolina Pliskova [3]
Tennis Challenger Bergamo 0-15 [365] Baptiste Crepatte 2-3 Daniel Michalski [435]
Tennis ITF W25 Glasgow 0-15 [95] Kristie Ahn 2-1 Marie Benoit [249]
Tennis ITF W25 Glasgow 0-0 [203] Laura-Ioana Paar 4-1 Simona Waltert [285]
Tennis ITF M15 Sharm El Sheikh 15-40 Kelsey Stevenson 3-5 Ryan Nijboer
Tennis ITF W25 Glasgow 40-40 [263] Clara Tauson 4-1 Anna-Lena Friedsam [136]
Tennis ITF M15 Antalya 15-40 Luca Prevosto 1-4 Marko Miladinovic
Tennis ITF M15 Sharm El Sheikh 15-40 Aryan Goveas 5-6 Daniil Glinka
Tennis ITF W25 Jodhpur WD 15-15 Bhosale/Inoue 6-2,3-2 Nikiforova/Vig
Tennis ITF M15 Sharm El Sheikh 0-30 Issei Okamura 1-6,1-2 Jacopo Berrettini
Tennis ITF W15 Antalya 40-40 Marion Viertler 5-4 Silvia Njiric
Tennis ITF M15 Antalya 30-0 Nikolas S Izquierdo 6-2,4-2 Calin Manda
Tennis ITF M15 Monastir 15-0 Remy Bertola 6-1,1-1 Lukas Krainer
Tennis ITF M15 Paguera 0-15 Carlos Sanchez Jover 6-2,4-4 Miguel Damas
Tennis ITF W15 Monastir 40-30 Fiona Ganz 2-3 Jacqueline Cabaj Awad
Tennis ITF M15 Paguera 40-A Imanol L Morillo 4-6,3-5 Mathieu Perchicot
Tennis ITF M15 Paguera 0-0 Alexander Weis 6-2,2-5 Pedro Vives Marcos
Tennis ITF M15 Antalya 30-0 Maxime Hamou 6-3,3-6,3-1 Denis Klok
Tennis ITF M15 Sharm El Sheikh 0-0 Pavel Verbin 6-7,3-2 Oleksandr Ovcharenko
Tennis ITF W15 Monastir 0-30 Adithya Karunaratne 4-6,6-2,1-0 Petia Arshinkova
Tennis ITF W15 Antalya 0-0 Liubov Kostenko 7-6,2-1 Melanie Stokke
Tennis ITF W15 Heraklion 40-40 Darya Astakhova 6-7,4-1 Martina Spigarelli
Tennis ITF W25 Jodhpur WD Bavisetti/Breckova 0-0 Luikham/Yadav
Tennis ITF W15 Heraklion 0-0 Lina Glushko 5-7,3-4 Margaux Rouvroy
Tennis ITF M15 Heraklion 0-0 Guy Den Heijer 6-4,4-6,0-0 Christos Keisidis
Australian Rules Marsh Community Series 4 - 09:46 St Kilda St Kilda 15.8(98)-11.12(78) Hawthorn Hawthorn
Table Tennis Liga Pro FNTR Moscow Open Alexander Gribkov 0-0 Timofey Arteev
Table Tennis Moscow Liga Pro Women Irina Skachkova 5-2 Kristina Soboleva
Badminton Spain Masters XD Ivanov/Bolotova 0-1 Hemming/Pugh
Badminton Austrian Open Qual 21-18 Aryamann Tandon 0-0 Shota Omoto
Badminton Austrian Open Women Qual Erika Yokoyama 19-7 Tzu Yu Lai
Badminton Austrian Open Women Qual Ching Ping Huang 15-4 Holly Newall
Badminton Austrian Open Women Qual 14-21 Ching Huei Lai 10-9 Kati-Kreet Marran
Badminton Spain Masters XD 16-21,21-18 Jansen/Ostermeyer 0-0 Bay-Smidt/Soby
Badminton Spain Masters Women 9-21 Julie Dawall Jakobsen 6-11 Busanan Ongbamrungphan
Badminton Spain Masters 20-22 Thomas Rouxel 6-3 Toma Junior Popov
Badminton Austrian Open Qual 20-22,21-7 Philip I Klindt 6-0 Aram Mahmoud
Badminton Austrian Open Qual Iikka Heino 13-11 Rahul Yadav Chittaboina
Beach Volleyball FIVB Phnom Penh 21-18 Janiak/Korycki Janiak/Korycki 14-14 Sowa/Pfretzschner
Beach Volleyball FIVB Phnom Penh 15-21 N. Banlue/N. Kangkon 12-16 O'Dea, S./O'Dea B.